Hasbro

Hasbro

Didžiulės Hasbro imperijos, dabar antros pagal dydį žaislų gamintojos, istorija prasidėjo JAV 1923 m., kai buvo įsteigta nedidelė šeimai priklausanti pieštukų gamybos įmonė. „Hassenfeld Brothers“ įkūrė vokiečių kilmės broliai Henris ir Helalas Hassenfeldai 1923 m. Hasbrooko aukštumose, Naujajame Džersyje.

Pirmuosius žaislus – rinkinius gydytojams ir slaugytojams – broliai Hassenfeldai išleido tik 1940 m. 1952 m. įmonė pristatė Poną Bulviagalvį, kuris iškart sulaukė didelio populiarumo. Juokingą personažą išrado George’as Lerneris 1949 m. Pradinė  idėja buvo sukurti plastikinius  veido bruožus,

Skaityti daugiau...

kuriuos smailiomis priemonėmis būtų galima pritvirtinti prie daržovių ir vaisių, tokiu būdu paverčiant maisto produktą žaislu. Lerneris pirmą kartą savo idėją už 5 000 JAV dolerių pardavė grūdų bendrovei. Tačiau broliai Hassenfeldai davė išradėjui geresnį pasiūlymą. Dėl to iš grūdų gamintojo už 7 000 JAV dolerių buvo nupirktos teisės į žaislą. Ponas Bulviagalvis buvo pirmasis žaislas, reklamuojamas per televiziją.

Ponas Bulviagalvis. Potato Head

1968 m. įmonė sutrumpino savo vardą iki Hasbro. Tuo metu bendrovės reklaminiuose šūkiuose TV reklamose ir plakatuose buvo parašyta: „Boy Oh Boy! It’s A Hasbro Toy!” (liet. Berniuk, berniuk! Tai Hasbro žaislas!)

1983 m. gimė Hasbro žaislų serija My Little Pony ir iškart sulaukė milžiniško populiarumo.

1984 m. įmonė įsigijo Milton Bradley Company ir gavo patentus naujiems žaislams. Hasbro žaidimų rinkiniai apima „Yahtzee” kauliukų žaidimą, „The Game of Life” ir „Chutes ir Ladder” stalo žaidimus ir vieną populiariausių žaidimų didelėms kompanijoms „Twister”. Taip pat 1984 metais įmonė pradėjo gaminti transformuojamus žaislus vaikams, šie iš karto tapo pardavimų hitais ir iki šiol gali girtis didžiuliu populiarumu. Žinoma, kalba eina apie Transformerius! Žaislų, kuriuos galima transformuoti iš vienos formos į kitą, idėja buvo tiesiog fenomenali ir užkariavo viso pasaulio vaikų širdis.

Šiandien kompanija atstovaujama daugiau nei 75 šalių rinkose, bendrovės apyvarta siekia apie 3 milijardus dolerių, o darbuotojų yra beveik 6 tūkstančiai.

Garsiausi firmos prekės ženklai: PlayDoh, My Little Pony, Monopoly, Twister, Trasformers, BeyBlade, Žvaigždžių karai, Nerf, Disney Princess, Avengers, Spider Man, Troliai ir kt.

Hasbro siūlomi produktai ne tik ryškūs – pirmiausia, jie saugūs mūsų vaikams. Galite būti įsitikinę, kad kiekvienas žaislas, išleistas HASBRO prekės ženklo, yra išlaikęs daugybę specialių patikrų ir bandymų, užtikrinančių tiek žaliavų, tiek galutinio produkto patikimumą, atsparumą pažeidimams ir saugumą mūsų vaikams.

G.I. Joe

9 faktai apie Hasbro:

  • Kompanija Hasbro įkurta 1923-iaisiais, prieš 97 metus.
  • Ponas Bulviagalvis buvo pirmasis vaikų žaislas, reklamuojamas per televiziją. Nuo 1952 iki 1963 m. vaikų tėveliai turėjo patys pagaminti kūną Ponui Bulviagalviui iš tikrų bulvių, kol 1964 m. Hasbro pristatė unikalų plastikinį kūną.
  • Kompanija kasmet JAV parduoda 2 milijonus „Scrabble“ egzempliorių.
  • Rugsėjo 16-oji yra nacionalinė Play-Doh diena.
  • Tikslus „Play-Doh“ receptas yra didžiulė paslaptis, tačiau Hasbro atskleidė, kad tai pirmiausia vandens, druskos ir miltų mišinys. 2004 m. produkto patentas atskleidė dar keletą ingredientų.
  • Kai populiari kareivėlio  figūrėlė G. I. Joe buvo pristatyta, pirmuosius du metus jos pardavimai sudarė beveik du trečdalius visų įmonės pajamų.
  • Pagrindiniai Hasbro prekės ženklai 2005–2009 m. išaugo 27%: Transformeriai – 68 proc., Littlest Pet Shop – 51 proc., Nerf – 30 proc., Monopolija – 12 proc.
  • Hasbro pagrindinės pasaulinių ženklų prekės sudaro 50% jos pajamų.
  • 2010 m. kompanija pardavinėjo Transformerių žaislus pavadinimu „Spastic with Stunticons”, nežinodama, kad žodis „spastic” Jungtinėje Karalystėje vartojamas apibūdinti žmonėms su negalia. Kai buvo sureaguota į šią šiurkščią tarpkultūrinę klaidą, Hasbro neigė kada nors planavusi išleisti žaislą JK, bet kai kuriuose pranešimuose teigiama, kad tokie planai buvo tiesiog panaikinti. Įmonė atsisakė pervadinti figūrą JAV.

Rodoma 1–30 iš 95

Rodoma 1–30 iš 95