Lego

Lego

LEGO konstruktoriai – visame pasaulyje žinoma prekė, turinti ypatingą istoriją. 1932 metais Olė Kirkas Kristiansenas Danijoje įkūrė kompaniją, kuri ėmėsi gaminti kilnojamąsias kopėčias, lyginimo lentas ir medinius žaislus. Jo sūnus Gotfrydas Kirkas Kristiansenas nuo 12 metų dalyvavo tėvo versle. 1934 metais gimė žodis LEGO, sudarytas iš žodžių junginio „Leg godt“, kuris, išverstas iš danų kalbos, reiškia „įdomus žaidimas“. Šiais laikais LEGO – tai ir kompanijos, ir jos produkcijos pavadinimas. Buvo nustatyta, kad iš lotynų kalbos išverstas trumpinys LEGO reiškia „aš mokausi“, „aš montuoju“.

Skaityti daugiau...

Pagrindinės LEGO ženklo plėtotės gairės

Gerokai nukentėjusi per Antrąjį pasaulinį karą, 1944 metais kompanija perėjo prie  šeiminės gamybos su ribota atsakomybe. Po trejų metų LEGO tapo pirmąja danų firma, įsigijusia gamybinę mašiną, liejusią iš plastiko formas gaminamiems žaisliukams. Po 2 metų kompanija išleido į pasaulį apie 200 įvairių plastikinių ir medinių žaisliukų, tarp kurių buvo ir iš nesunkiai sujungiamų statybinių elementų, tapusių LEGO kubelių pirmtakais.

1955 metais įmonė išleido žaidimų sistemą, sudarytą iš 28 rinkinių ir 8 transporto priemonių. Šie tapo tikra sensacija. Tais pačiais metais plastikiniai vaikiški žaislai pradėti eksportuoti į Šveicariją.

Kompanijai prireikė maždaug 10 metų ištobulinti gamybines medžiagas ir tvirtinamąsias detales. 1968 metais prekės ženklas gavo savo pirmąjį prizą dalyvaujant geriausio vaikiško žaislo konkurse Liuksemburge. Tuo metu įmonė ėmėsi gaminti pagrindines produkcijos serijas, pavyzdžiui: LEGO DUPLO ir LEGO TECHNIC.

Bendradarbiaujant su to paties pavadinimo leidykla parašytos 9 knygos ir sukurta 19 trumpametražių vaikiškų filmų. Šie pasirodė Europos šalių rinkoje 1986 metais. Kiekvienas  filmas pasakoja savo istoriją, kuri neabejotinai sužavi ir vaikus, ir suaugusiuosius visame pasaulyje.

2000 metais JAV žurnalas „Fortune“ pavadino LEGO kubelį „Šimtmečio preke“. Daugkartiniai apdovanojimai ir garsios liaupsės – LEGO konstruktorių absoliučios kokybės ir pasaulinio autoriteto patvirtinimas. Juos įsigyti verta kiekvienam tėveliui, juk ryškūs kubeliai padeda lavinti vaiko smulkiąją motoriką, ugdyti vaizduotę ir kūrybinį potencialą. LEGO kontruktorius: „Tik geriausia yra vertinga.“

Rodoma 1–30 iš 428

Rodoma 1–30 iš 428