Disney

Disney

Voltas Disnėjus yra vienas žymiausių filmų prodiuserių, kuris taip pat įkūręs vieną žinomiausių pramogų parkų – Disneilendą bei kartu su broliu – Walt Disney Productions kompaniją. Kartu su kompanijos nariais Voltas sukūrė vieną populiariausių istorijoje animacinių herojų – Peliuką Mikį (angl. Mickey Mouse).

Pirmiausia serialas „Peliukas Mikis“ buvo panašus į nebylųjį kiną. Tačiau pastebėjęs, kad tokio tipo kinas nepatraukia žiūrovų dėmesio, Voltas Disnėjus nutarė filmuką įgarsinti. Iki pat 1946 m. Peliukas Mikis kalbėjo paties Volto Disnėjaus balsu. Peliukui Mikiui suteiktas balsas padėjo tapti animaciniam filmukui itin populiariam – 1930 m. Mikis tapo vienu mylimiausių animacinių herojų visame pasaulyje.

Skaityti daugiau...

1934 m. Voltas Disnėjus ėmė svajoti apie pilnametražį animacinį filmą. Labiausiai jis norėjo animuoti pasaką apie Snieguolę. 1937 m. pirmą kartą buvo viešai parodytas animacinis filmas „Snieguolė ir septyni nykštukai“. Premjerą žiūrėjusi publika pasibaigus filmui atsistojo ir kūrėją pasitiko ovacijomis. Filmas buvo itin sėkmingas ir atnešė kompanijai milijonus dolerių.

Su „Snieguole” prasidėjo Volto Disnėjaus animacijos aukso amžius – to pasekoje prodiuseris sukūrė „Pinokį”, „Fantaziją”, „Dambo”, „Bembį”, „Pelenę”, „Damą ir valkatą”, „Miegančiąją gražuolę” ir kt.

Po 1940 m. Walt Disney kompanija sukūrė dar kelis pilnametražius finansiškai sėkmingus filmus: „Alisa Stebuklų šalyje“ ir „Piteris Penas“. Taip pat gimė ir dar vienas filmas, sulaukęs tokios pat sėkmės kaip ir „Snieguolė“ – filmas „Pelenė“. Tačiau, kad ir kaip Voltui patiko pilnametražiai filmai, jis nepamiršo ir serijinių animacinių filmukų – dienos šviesą išvydo triušis Bagsis (angl. Bugs Bunny). Netrukus naujasis personažas Ančiukas Donaldas (angl. Donald Duck) ilgainiui pakeitė žvaigžde tapusį Peliuką Mikį.

Taigi, Volto Disnėjaus kūryba garsi visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. Nuo mažų dienų vaikai neatitraukia akių nuo Walt Disney Productions animacijos.

Mūsų ToyStory komanda siūlo platų Walt Disney animacinių herojų asortimentą – parduotuvėje galima įsigyti Jūsų mėgstamų filmukų personažus –  nuo žymiojo Peliuko Mikio iki grakščiųjų Disnėjaus princesių.

Walt Disney

 

13 įdomių faktų apie Voltą Disnėją

 1. Vienas iš ikoniškiausių amerikiečių, kurį visi puikiai žinome, tai Voltas Disnėjus – animacijos inovatorius ir pramogų parko įkūrėjas.
 2. Voltas pradėjo piešti filmukų karikatūras dar  vaikystėje – daugiausia orientavosi į arklių vaizdavimą.
 3. Voltas turi prancūziškų šaknų: originalus jo šeimos vardas buvo „D’Isigny“, laikui bėgant vardas buvo pakeistas į „Disney“.
 4. Šešiolikmetis Voltas Disnėjus metė mokyklą ir bandė įstoti į kariuomenę. Deja, kariuomenei dar buvo per jaunas. Užtat įgijo greitosios medicinos pagalbos automobilio vairuotojo teises Prancūzijoje.
 5. Voltas Disnėjus 1928 -1947 metais įgarsino Peliuką Mikį.
 6. Pats Voltas nėra nupiešęs Peliuko Mikio – karikatūras visada piešė jo darbuotojai.
 7. Disnėjus ir dėdė Samas buvo geri draugai, Samas kūrė propagandinius filmus ir kariuomenės mokomuosius vaizdo įrašus.
 8. Disnėjus gavo daugiau akademijos apdovanojimų ir nominacijų nei bet kas kitas. Iš viso jis laimėjo 22 apdovanojimus.
 9. Volto mėgstamiausias veikėjas buvo Goofy.
 10. Voltas Disnėjus itin domėjosi traukiniais – todėl jo pramogų parke vyrauja traukiniai, linksmieji kalneliai.
 11. Prieš įsteigdamas „Walt Disney Company“ Waltas užsiėmė dulkių siurblių verslu. Kai Disney kompanija pastatė Disneilendą, Voltas įsirengė „slaptą butą“ pramogų parke, kurį naudojo savo reikmėms.
 12. Disnėjaus namų tvarkytoja buvo turtinga moteris, kiekvienais metais per Kalėdas jai būdavo atiduodamos kompanijos atsargos. Iki mirties namų tvarkytojos akcijų vertė buvo didesnė nei 9 milijonai dolerių.
 13. Mėgstamiausia Volto Disnėjaus princesė – Pelenė.

Rodoma 1–30 iš 155

Rodoma 1–30 iš 155