Vaikiška patalynė

Kaip išsirinkti vaikišką patalynę

Vaikams miegas – tai laikas, per kurį jie ne tik ilsisi, įgauna jėgų, bet ir, žinoma, sapnuoja pačius nuostabiausius, gražiausius vaikiškus sapnus. Kaip išsirinkti vaikišką patalynę? Kuri vaikiška patalynė geriausia?

Tai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis vaikišką patalynę:

Skaityti daugiau...

1. Medžiagos kokybė

Pirmiausia atkreipkite dėmesį į medžiagą, iš kurios pasiūta patalynė. Kad nuo mažų dienų nebūtų provokuojama atsirasti alergija, rinkitės natūralius audinius – satiną, kartūną, drobelę. Paprastai audinio sudėtį gamintojas nurodo etiketėje.

Daugelio vaikų oda labai jautri. Jeigu patalynės medžiaga šiurkšti arba standi, ji formuosis klostėmis ir miego metu kels diskomfortą. Be to, šiurkšti medžiaga gali dirginti vaiko odą. Rinkitės minkštus ir kūnui malonius audinius.

Vaikiška patalynė miego metu turi sukurti optimalų mikroklimatą. Miegoti vaikui turi būti komfortiška: nekaršta vasarą ir nešalta žiemą. Todėl rinkitės kvėpuojančius audinius, kurie gerai praleidžia orą.

2. Audinio tvirtumas

Prastos kokybės audinys gana greitai „netenka veido“, suplonėja ir ima persišviesti. Atkreipkite dėmesį į audinio tankį, kurį gamintojas paprastai nurodo etiketėje gramais kubiniam centimetrui. Kuo audinys tankesnis, tuo, žinoma, geriau.

Kadangi vaikiška patalynė dažnai skalbiama, rinkitės tokią, kurią bus lengva prižiūrėti. Ji turi būti gerai išskalbiama ir lengvai lyginama. Šiuo požiūriu puikiai tinka satinas, perkelis, o štai lino geriau atsisakyti.

3. Patalynės spalvingumas

Psichologų įsitikinimu, būtent nuo Jūsų vaiko patalynės spalvos labai priklauso jo psichologinė būsena ir miego kokybė. Todėl rinkdami kūdikiui patalynę atkreipkite dėmesį į ramių ir natūralių atspalvių gaminius. Jokiu būdu nesirinkite dabar labai populiarių rėksmingų spalvų – mažo vaiko nervų sistemą jos veikia jaudrinamai. Tad ideali bus šviesiai mėlynos, rausvos, žalsvos ir smėlio spalvų patalynė su neįkyriais pelyčių, drambliukų ir kt. piešinėliais. Žodžiu, tokiais, į kuriuos mažylis atkreips dėmesį ir kurie pasitarnaus susipažįstant su pasauliu.

Jeigu patalynę rinksite vyresniam berniukui, atkreipkite dėmesį į šiuos ypatumus:

  • Mėlynos spalvos patalynė tiks aktyviam ir lengvai įsiaudrinančiam vaikui. Ši spalva padės pašalinti per dieną susikaupusią emocinę įtampą.
  • Švelnių, skanėstus – cinamoną, šokoladą ir karamelę primenančių atspalvių patalynę dera parinkti tiems, kurie prastai valgo arba apskritai atsisako pusryčių. Psichologai teigia, kad mėnesį naudojant tokią patalynę rezultato ilgai laukti nereikės – mažylis atgaus apetitą.
  • Būkite atsargūs su violetinės spalvos patalyne. Ši spalva neigiamai veikia nervų sistemą ir gali išprovokuoti slogią nuotaiką.
  • Rinkdamiesi venkite tamsių, nuobodžių spalvų, pirmenybę teikdami pasakiškiems ir džiaugsmingiems raštams, kurie padės vaikui ugdyti fantaziją.

4. Dažymo būdas

Rinkitės gaminius, nudažytus natūraliais dažais. Jie neblunka, nesukelia alergijos ir nenudažys mažylio odos, kol šis miegos. Kad audinys nudažytas cheminiais dažais, galima įsitikinti pauosčius – jis turi nemalonų kvapą.

5. Siūlės, kuriomis susiūtas audinys

Kokybiška patalynė siuvama patalynės siūlėmis. Taip pat dera atkreipti dėmesį į kraštus – jie būtinai turi būti persiūti.

6. Patalynės dydis

Komfortiška patalynė – Jūsų vaiko sveiko miego garantas. Būtent todėl rinkitės reikiamo dydžio patalynę, kad laisvi kraštai nesilamdytų ir nekarotų ant grindų rinkdami dulkes.

Nepirkite išaugtinos patalynės – vaikui trukdys perteklinės klostės. Juolab gerokai per dideles antklodes vaikams naudoti nepatogu – pernelyg sunkios ir gremėzdiškos jos tik trukdo miegoti.

7. Saugumas pataluose

Rinkdami patalynę patiems mažiausiems atkreipkite dėmesį į antklodės užvalkalo užsegimus. Jų būna įvairių – užtrauktukų, lipukų, sagučių. Kai kurie užvalkalai apskritai neužsegami. Tokie tiks vyresniems vaikams. O mažyliams saugiausia pirkti gaminius su užtrauktuku užsegamais galais, kad jie nesusipainiotų ir neprisirytų sagučių.

8. Patalynė pagal amžių

Vaikiškos patalynės dizainas taip pat turi didelę reikšmę. Rinkdamiesi paisykite vaiko amžiaus, charakterio ir interesų. Atkreipkite dėmesį, kokie Jūsų vaiko mėgstamiausi herojai ir spalvos, ir rinkitės patalynę atsižvelgdami į jo pageidavimus. Mylimų herojų kompanijoje vaikas jausis jaukiai ir lengvai užmigs. Jeigu berniukas mėgsta animacinius filmukus apie mašinėles, padovanokite jam džiaugsmo, nupirkę patalynės komplektą su mylimais herojais.

Ne mažiau svarbu teikti pirmenybę žinomiems ir patikimiems prekės ženklams. Mūsų interneto parduotuvėje ToyStory.lt parduodama pasaulyje pripažintų gamintojų patalynė. Visos prekės turi OEKO-TEX STANDARD 100 kokybės sertifikatą. Tai reiškia, kad visi gaminio komponentai (kiekvienas siūlelis, sagelė ir kt.) buvo įvertinti kaip neturintys kenksmingų medžiagų, ir gaminys nekelia grėsmės vaiko sveikatai. Galime garantuoti, kad mūsų parduotuvėje nusipirkta patalynė ilgai Jus džiugins ir komfortu bei jaukumu apgobs Jūsų mažylį.

Rodoma 1–30 iš 70

Rodoma 1–30 iš 70