Play-Doh

Play-Doh

Modeliavimo masė Play-Doh, panaši į tešlą, sukurta 4-ajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje Cincinatyje (JAV). Kaip nutinka su daugeliu genialių išradimų, pirmiausia ją gamino visiškai kitais tikslais, bet galiausiai į plastiliną panašus miltų, vandens, druskos, borakso ir mineralinės alyvos mišinys tapo idealia lipdymo ir naminių dirbinių gamybos mase. Play-Doh imta prekiauti praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio viduryje. Po šešerių metų masė pristatyta švietėjiškojo kongreso dalyviams: ji gavo daugybę teigiamų pedagogų ir mokyklų psichologų atsiliepimų. 2003 metais Tarptautinė žaislų gamintojų asociacija įtraukė Play-Doh į „Šimtmečio žaislų sąrašą“.

Skaityti daugiau...

Kaip atsirado Play-Doh

Anglimis kūrenamuose namuose suodžiai sėdo ant sienų ir baldų. Žmonėms reikėjo kokybiškų valomųjų priemonių. Elastingą, minkštą, į glaistą panašią medžiagą sugalvojo muilo gamintojas Noa Makvikeris. Potencialą netoksiškos baltos medžiagos, ilgai išlaikančios elastingumą, įžvelgė ikimokyklinukų auklėtoja. Plastilinui sulaukus pasisekimo tarp vaikų darželių auklėtinių, kūrėjas pradėjo jį pardavinėti jau kaip vaikišką žaislą. 1965 metais Noa gavo patentą gaminti plastiliną Play-Doh. 1991 metais ženklą įsigijo kompanija Hasbro.

Iš ko sudarytas plastilinas Play-Doh

Hasbro saugo masės receptą griežtoje paslaptyje. Plastilino sudėtyje – išimtinai saugūs komponentai: ekologiška vandens, druskos ir miltų kompozicija, taip pat rišamasis elementas, kurio pagrindą sudaro krakmolas, alyva, konservantas, alūnas kaip kietiklis, aromatizatorius ir maistiniai dažai. Specialūs priedai sukuria glotnumo pojūtį, o boraksas neleidžia atsirasti pelėsiui.

Kaip žaisti Play-Doh rinkiniais

Vienas iš svarbiausių lipdymo masės pranašumų – švelni, minkšta, glotni struktūra. Ji drėgna, bet ne lipni. Jeigu dirbinį paliksite ore, per kelias valandas jis išdžius ir sutvirtės.

Tiesiog spaudinėti, minkyti, maišyti įvairiaspalvius gabalėlius, susukti, pjaustinėti masę – jau pramoga, o kartu galimybė paversti beformę masę šuniuku, gėlyte, žuvele. Elastinga konsistencija leidžia per specialius presus išspausti ilgus plonus arba plokščius fragmentus – iš jų galima suformuoti kačiuko ausytes arba liežuvėlį, ilgus plaukus žmogeliukui.

Plastilino Play-Doh kolekcijoje – daugybė atspalvių. Mažyliai gali nenustojamai eksperimentuoti, maišydami spalvas –kad sukurtų unikalias kombinacijas. Tai plačių plačiausias laukas gimti kūrybinėms idėjoms, reikštis individualumui, plėtotis fantazijai, treniruoti motoriką.

Serijos

Šiuolaikiniai Play-Doh rinkiniai – tai ne tik dėžutės su lipdymo mase. Tai galybė siužetinių-vaidmeninių ir teminių serijų su aksesuarais mergaitėms ir berniukams. Pasirinkę žaislinius virtuvės priedus, indelius ir maišytuvą mažyliai pagamins spalvotų tortų ir pyragėlių. Komplektuose yra saldėsių, vaisių, žvaigždžių ir kometų, gyvūnų formelių, vitražų gaminimo šablonų, atspaudų. Su Play-Doh žaidimai tampa šimtąkart įdomesni.

Be klasikinių indelių, Play-Doh ženklo kolekcijoje yra kelios serijos:

  • „My Little Pony“ su mylimais Rariti ir princese Tvailait. Mažieji poniai su nekantrumu laukia naujos aprangos ir papuošalų, sukurtų mažųjų dizainerių.
  • „Dohvinci“ siūlo spalvotus žymeklius ir spalvotas rašalines bei dešimtis trafaretų įvairia tematika: gamtos, sporto, muzikos, raštų, monstrų, gyvūnų ir augalų.
  • „Marvel“. Susitikimas su komiksų ir animacinių filmų herojais padovanos vaikui daug džiaugsmo ir malonumo.

Mūsų internetinėje parduotuvėje ToyStory.lt tėvai galės nesunkiai parinkti aukštos kokybės Play-Doh plastiliną priklausomai nuo mažylio amžiaus ir pomėgių.