Paskelbta Pakomentuoti

Kaip suplanuoti mamyčių vakarą

Kol neturėjau vaikų, buvau grįžimo namo paryčiais čempionė. Man su merginomis patikdavo leisti laiką kartu nuo sutemų iki aušros. Jei turėčiau pasirinkti, ko labiausiai pasiilgau, tai būtų tos naktys, jų spontaniškumas ir laisvumo pojūtis.

Dabar viskas yra kitaip. Kartais ima pyktis, kad tokius susitikimus netgi tenka planuoti. Tačiau dėti į tai pastangas gali būti tikrai verta ir net būtina! Aš ir mano mamytės-draugės išbandėme ir patikrinome, kaip tai padaryti geriausiai, kaip nesustoti ir kaip tam nusiteikti!

Taigi, ko jūs laukiate? Galbūt tos bemiegės naktys vis dėlto nėra tokios tolimos.

Kodėl turėtumėte susitikti mamyčių vakarui?

Jei esate mama, tikrai žinote, kad motinystė gali lemti tam tikrą atsiskyrimą ir sukelti jausmą, jog nebepriklausote pačios sau, o esate kažkieno nuosavybė. Anksčiau jūs turėjote savo gyvenimą, o dabar džiaugiatės, jei galite sau skirti 15 laisvų minučių per dieną. Vakarėliai su draugėmis suteikia jums galimybę atsijungti nuo šių pareigų ir vėl pasikrauti energijos, net jei jie trunka tik kelias valandas.

Kai pastebėjau, kad kelias savaites buvau užstrigusi rutinoje, lyg važiuodama autopilotu be reikalingų pertraukų ar stebuklingo mygtuko „perkrauti“ paspaudimo, supratau, jog nebūčiau pati geriausia draugija. Atsijungti nuo to, kad esu „mama“, ir vėl prisijungti prie to, kad esu „aš“, yra neįkainojama. Man yra tiesiog būtina pasikalbėti ne tik prieš miegą, drausminti, aiškinti, kodėl jie „negali“ ar „neturėtų daryti“ visko, ko nori.

Ką pakviesti / ko nekviesti į mamyčių vakarą?

Jei akimirkai jums tiesiog trūko kantrybė būti mama ir norite pasijusti senąja savimi, galbūt norėsite išvengti susitikimų su draugėmis, kurios neturi vaikų. Pirmiausia jūsų ištvermė gali nebūti tokia, kokia ji buvo anksčiau, ir galite pastebėti, kad nesugebate susitvarkyti su daugiau nei dviem gėrimais. Dėl to galite pasijausti nelygiavertėmis ir „atsiliekančiomis“, todėl tai nepadės jūsų situacijoje.

Geriausia būtų rinktis drauges, kurios, kaip ir jūs, yra mamos. Jos ne tik šiek tiek geriau supras ir pagarbiai žvelgs į jūsų kasdienybę ir situaciją, bet ir galės būti geriausiomis klausytojomis, kurios leis jums pasidalinti motinystės sunkumais.
Bet nepamirškite – mamyčių vakarai vis dėlto yra skirti linksmybėms! Taigi, čia yra kontrolinis sąrašas, ką pasikviesti:

  • Mamytės-draugės – paprasčiausias variantas, nebent ieškote visiško hedonizmo.
  • Mamytės-bendramintės, susitinkančios pasilinksminti – ir čia, prašome, nedaryti jokių vaikų auklėjimo būrelių.
  • Mamytės, kurių pageidavimai atitinka jūsiškius, kai kalbama apie aprangos kodą ir veiklą.
  • Mamytės, turinčios to paties amžiaus vaikus ir (arba) turinčios tuos pačius pomėgiais – jos galėtų būti atspirties taškas jums suburti grupę.

Valgyti, ar nevalgyti?

Susitikti kur nors pavakarieniauti ir išgerti gėrimų – labiausiai paplitusi mamyčių vakaro veikla, kuri taip pat gali būti viena iš patogiausių. Jei tam susirenkama atsitiktinai, tada mamytės gali ateiti ir išeiti, kada tik joms patogu. Tokie susitikimai leis jums atsipalaiduoti ir pasimėgauti maistu, o pasibaigus vakarui, jums nereikės tvarkytis.

Asmeniškai aš vengčiau eiti į kiną. Tiek namuose, tiek kine aš tiesiog užmiegu vos įpusėjus filmui ar netgi anksčiau. Į kiną eiti tiesiog neverta, jei jums pasitaiko ne tokia dažna galimybė susimatyti su draugėmis. Jei kino teatruose rodomas filmas, kurį žūtbūt norite pamatyti visos kartu, eikite į dieninį seansą, o po to keliaukite kur nors išgerti, tokiu būdu geriausiai išnaudodami savo laiką.

Jei ieškote šiek tiek linksmesnio varianto, kuris primintų tuos laikus, kai šėldavote prieš tapdamos mamyte, apsvarstykite galimybę nueiti į šokius, koncertą ar renginį. Pasistenkite pasirinkti tai, ko tikrai labai lauksite, pavyzdžiui, mėgstamos grupės ar didžėjų pasirodymo. Tai žadins jaudulį prieš išėjimą pavakaroti ir, tikiuosi, leis maksimaliai pasilinksminti ir nepabėgti pro slaptą išėjimą namo.

Pasiruošimas

Pasiruošimas mamyčių vakarui prasideda žymiai anksčiau, nei buvote pratusi prieš tapdama mamyte. Jį galite jausti kaip erzinantį šalutinį poveikį arba tiesiog su juo susidoroti; vakaro laukimas gali būti pusė malonumo, todėl išsinaudokite šį laiką pasiruošimui, kad pasilinksmintumėte. Aprangos pasirinkimas ir pasipuošimas visgi yra malonus užsiėmimas!

Dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti planuojant mamyčių vakarą:

  • Pradėkite planuoti iš anksto. Daugumai mamų reikia vienos ar dviejų savaičių, kad galėtų suplanuoti savo laisvalaikį, susirasti auklę ar organizuoti, kad tėtis liktų namuose. Nustačius datą, jos laikykitės. Paskutinę minutę visada galėsite atsisakyti ar atšaukti susitikimą.
  • Pasirinkite darbo dieną. Pasirinkite tokią dieną, kurią vis dėlto būtų veiklos, nes savaitgaliai dažniausiai skirti šeimos laikui. Vis tiek norėsite, kad jūsų susitikimo vakarą būtų, ką nuveikti.
  • Neišeikite anksti ir nesutrumpinkite savo laiko. Suplanuokite vakaro pradžią ir pabaigą taip, kad nepatektumėte į laiko rėmus tarp vakarienės ir miego. Tegul kas nors kitas tuo pasirūpina, nes laisva vakaras turėtų būti laisvas vakaras. Savo brangų vakarą būtinai ištempkite į kuo ilgesnį.
  • Apsirenkite, kad padarytumėte įspūdį, arba apsirenkite, kad jaustumėtės patogiai. Kad ir ką būsite suplanavusios nuveikti, renkitės tai, kas tinka pagal jūsų nuotaiką. Draugės jūsų nepasmerks, jei neatrodysite tobulai, tačiau apsvarstykite galimybę pasistengti šiek tiek daugiau, jei eisite į koncertą ar renginį ir tam reikės atrodyti šiek tiek prašmatniau. Juk jūs nenorite pasijausti nesmagiai, jei nebūsite bent šiek tiek pasipuošusi.
  • Suplanuokite pakankamai laiko pasiruošimui. Jei norite padaryti įspūdį, įsitikinkite, kad turite pakankamai laiko pasiruošti. Dušas, vaškas ar skutimosi peiliukai, nagai ir plaukai? Pasirūpinkite, kad auklė ar tėtis būtų namuose tuo metu, kai ruošitės.
  • Planuokite kitą rytą. Galite pasigailėti, jei praleisite šį žingsnį. Net jei negrįšite iki pat ryto arba prisigersite iki sąmonės netekimo, prisiminkite, kad turėsite sugrįžti prie savo motiniškų pareigų, kai tik įžengsite pro namų duris. Susitarkite su savo partneriu, kas ir ką turės padaryti, iš anksto paruoškite pusryčius ir pietus, kad nereikėtų vargti ir galėtumėte šiek tiek ilgiau pamiegoti, prieš grįždamos prie savo motiniškų pareigų.
  • Neplanuokite jokios nereikalingos veiklos. Jei galite, venkite bet kokių terminų, įtemptų susitikimų ar triukšmingų vaikų susibūrimų po jūsų mamyčių vakaro. Suplanuokite dieną ant sofos žiūrint mėgstamus vaikų filmus ir geriant karštą šokoladą. Nereikia kentėti, kai to galima išvengti.
  • Vakarojimus paverskite įpročiu. Kartą per savaitę gali nuskambėti šiek tiek optimistiškai, tačiau vis tiek galite paversti šią naujai surastą pramogą įpročiu. Pakaitomis su draugėmis organizuokite mamyčių vakarus ir susitarkite, kad dalyvausite, kad ir ką pasirinksite veikti. Niekada negali žinoti, galbūt patirsite kokių nors nuotykių! Jei pastebėsite, kad kitos pradeda tingėti ar teisinasi, perimkite viską į savo rankas.

Laisvai ir nevaržomai

Mamyčių vakarai gali būti būtinybė toms, kurioms laikas nuo laiko reikia „atsijungti“ nuo buvimo mama. Nėra jokios priežasties dėl to jaustis blogai ar save kaltinti; yra kaip yra. Žmonėms reikia pertraukų nuo bet kokio darbo, įskaitant motinystę. Iš naujo pasikrauti jėgų šiam vaidmeniui yra gyvybiškai svarbu.

Jums juk nereikia kaskart išstumti valties, kai einate į svečius pas draugę pasižiūrėti filmą ir išgerti taurę vyno. Susiraskite tų mamyčių-draugių, kurios turi panašių pomėgių, pasipuoškite ar apsirenkite patogiai, ir paverskite tai įprastu dalyku.

Susitikite su draugėmis ir vėl būkite pačia geriausia mama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *