Konstruktoriai

Konstruktoriai – nepamainoma mažųjų tyrinėtojų gyvenimo dalis. Įrodyta, kad žaidimas yra geriausias būdas pažinti pasaulį. Naudodami paprastus konstruktorių modelius vaikai lavina smulkiąją motoriką ir susipažįsta su spalvomis bei formomis. Augdami vaikai gali pereiti prie sudėtingesnių modelių ir mokytis mechanikos, programavimo, kibernetikos, fizikos ir kitų mokslų.

Skaityti daugiau...

Kaip atsirado konstruktoriai

Pirmieji konstruktoriai

Tarp debiutinių konstruktorių buvo XIX a. antroje pusėje populiarios Frydricho Froebelio „dovanos“. Vokiečių pedagogas įkvėpimo sėmėsi iš Jeano Jacques’o Rousseau darbų ir jo minties, kad maži vaikai turi įgimtą instinktą mokytis. Pirmuosius vaikams skirtus konstruktorius sudarė paprastos, nenudažytos geometrinės figūros, o žaidimų užsiėmimams vadovavo suaugusieji.

XX a. pradžioje dar viena konstruktorių pradininkė Marija Montessori sukūrė įvairių rūšių medinių, akmeninių ir metalinių kaladėlių. Medžiagos buvo kuo įvairesnės, kad būtų lavinami visi penki pojūčiai. Franko Hornby rinkinių dėka buvo galima pastatyti tokį statinį kaip Eifelio bokštas, žinoma, miniatiūrinis. Iš pradžių jo išradimas vadinosi „Light Mechanics“, bet 1907 m. pavadinimas buvo pakeistas į „Meccano“. Pagrindinį vaikiško konstruktoriaus rinkinį sudarė plokščios įvairaus ilgio metalinės juostelės su skylutėmis. Apie jį teigiamai atsiliepė įvairių šalių pirkėjai.

Praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje rinkoje pasirodė daugybė nebrangių metalinių detalių rinkinių, kopijuojančių „Meccano“. Fenomenali prekės ženklo sėkmė prilygo tik LEGO ir 1958 m. pristatyto mažo plastikinio kubo sėkmei. Tėvai galėjo įsigyti lavinamąjį statybinių kaladėlių rinkinį (traktorių, lokomotyvą, automobilį, namą) kūdikiams ir paaugliams.

Šiuolaikinės kompanijos gamina žaislus su specifiniais lyčiai būdingais elementais, o psichologai pastebi, kad jie žadina kūrybiškumą.

Kokius įgūdžius ir charakterio savybes ugdo konstruktorius

  • Smulkiosios motorikos įgūdžiai: jungdamas konstruktoriaus sudedamąsias dalis vaikas mokosi atlikti tikslius judesius, jaučia mažiausius objektų išsikišimus ir kampus. Ši stimuliacija teigiamai veikia galvos smegenų žievės motorinės ir kalbos sritis. Logopedai jau seniai pripažino ryšį tarp smulkiosios motorikos ir kalbos vystymosi.
  • Smalsumas: surinkimo proceso metu vaikai atlieka daug bandomųjų ir klaidingų judesių, daro klaidų ir jas taiso. Taip rinkiniai skatina laisvą kūrybiškumą ir norą eksperimentuoti.
  • Mąstymas: konstravimas lavina atmintį ir ugdo analitinius įgūdžius, moko vaiką nustatyti ryšius tarp objektų, lyginti ir apibendrinti, suteikia būsimų rezultatų viziją. Žaisdami kubeliais susipažįstame su tokiomis sąvokomis kaip dydis, forma, kiekis, o tai palengvina tiksliųjų mokslų supratimą. Be to, vaikas suvokia dalykinių žinių svarbą įgyvendinant įvairius projektus.
  • Kantrybė ir ryžtas: konstruktorius yra geriausias mokytojo įrankis dirbant su hiperaktyviais vaikais. Darbas pagal instrukcijas reikalauja atkaklumo, o užduoties atlikimas žingsnis po žingsnio imituoja suaugusiųjų elgesį, būtiną numatytam tikslui pasiekti.
  • Komandinis darbas: daugelis konstruktorių skirti dirbti bendraamžių grupėje, taip ugdant bendravimo įgūdžius.
  • Kūrybiniai įgūdžiai: žaisdamas su konstruktoriumi vaikas gali lavinti vaizduotę, neapsiriboti instrukcijomis ir sukurti kažką nauja. Įvaldę pagrindinius modelius mokiniai pereina prie savo projektų įgyvendinimo.

Konstruktorių pranašumai

Nagrinėdami konstruktorių galimybes galime išskirti keletą reikšmingų pranašumų, palyginti su kitais žaislais:

  • užsiėmimai gali būti organizuojami įvairiai: žaidžiant vaidmeninius žaidimus, kūrybiškai ar kitaip, o tai labai išplečia galimybes. Tam puikiai tiks Playmobil rinkiniai;
  • skirtingai nei skulptūros ar tapybos rinkinių atveju, konstruktorius suteikia vaikams galimybę pasiekti rezultatų neturint jokių specialių įgūdžių. Sėkmės jausmas motyvuoja siekti naujų laimėjimų. LEGO konstruktoriai puikiai tiks ir vaikams, ir suaugusiesiems. Tokį konstruktorių verta nupirkti kiekvienam vaikui: juk ryškūs kubeliai padeda lavinti vaiko smulkiąją motoriką, ugdyti vaizduotę ir kūrybinį potencialą. Konstrukcinės medžiagos yra pakankamai stabilios ir gali būti naudojamos kitiems žaidimams.

LEGO konstruktoriai

Lego konstruktoriai

LEGO konstruktoriai jau seniai tapo populiarūs visame pasaulyje. Šį žaislų prekės ženklą pelnytai mėgsta ir vaikai, ir suaugusieji. Su juo užaugo ne viena karta, o šio prekės ženklo pranašumus galima vardyti ilgai.

Žinoma, svarbiausia yra kokybė. Taip pat prekės įdomumas – rinkinių modeliai žaislų dizainerių apgalvoti iki smulkiausių detalių: akivaizdu, kad šios bendrovės gaminiai yra paklausūs tarp tų, kurie už pinigus nori gauti tai, ką malonu laikyti rankose, su kuo malonu žaisti ir ką malonu tyrinėti. LEGO konstruktoriai turi visas šias savybes, nesvarbu, kokį rinkinį įsigysite.

Mūsų internetinėje parduotuvėje ToyStory.lt tėveliai ras platų LEGO ir kitų konstruktorių (skirtų konstruoti, statyti robotus, kurti istorijas ir rengti mini spektaklius) asortimentą bet kurios amžiaus grupės vaikams, o dažnos nuolaidos padės sutaupyti ir įsigyti patinkantį konstruktorių pigiau.

Rodoma 1–30 iš 219

Rodoma 1–30 iš 219