Fidget žaislai

Is anglų kalbos išvertus „fidget“ reiškia smulkių judesių atlikimą dėl jaučiamo nerimo, nuobodulio ar kt.

Pagalvokite apie visus būdus, kuriais net negalvodami nuraminate savo kūną ir susikaupiate! Vienas iš jų – pirštų arba rašiklio bildenimas į stalą. Kitas – kojų judinimas sėdint ant kėdės.

Skaityti daugiau...

Fidget – objektas, kuris gali būti skirtas vaikui, norint sureguliuoti jo poreikį judesiui bei lytėjimui. Tai pagerina jo gebėjimą išlikti ramiam, susikaupusiam ir dėmesingam. Tokie žaislai suteikia galimybę vaikams nukreipti savo energiją labiau socialiai priimtinu būdu tuo pačiu metu susikoncentruojant į užduotį, pavyzdžiui, klausant pamokos klasėje ar sutelkiant dėmesį į knygą.

Fidget žaislas padeda vaikui išfiltruoti perteklinę sensorinę informaciją iš aplinkos ir savo kūno, kuri galimai trukdo susikaupti, bei sutelkti visą energiją ir susikoncentruoti į žaislą, esantį rankose.

Kas yra antistresinis žaislas?

Antistresiniai žaislai, dar vadinami sensoriniais, tokie kaip Pop it, naudojami sveikatos priežiūros specialistų norint padėti vaikams, turintiems nerimo arba sensorinių sutrikimų. Pastarųjų atveju, mažiesiems sunku tinkamai reaguoti į informaciją, gaunamą pojūčių pagalba. Pavyzdžiui, jie gali turėti prastus atsakus į tokius aplinkos stimulus kaip šviesa, garsas, lytėjimas, skonis ar kvapas.

Dr Will Shield – vaikų psichologas iš Eksterio universiteto, kuris teigė, kad minėti antistresiniai žaislai egzistuoja jau nuo seniai: „Sensoriniai žaislai naudojami nuo 1970-ųjų.“

Nyderlandų psichologai sukūrė sensorinius kambarius tam, jog padėtų vaikams su sutrikimais, šiose patalpose mažuosius domino šviesos, garsai ir objektai, traukiantys žaisti bei juos liesti. Visa tai padėjo nuraminti žmones terapijos metu.

Antistresiniai žaislai aktyvuoja vieną arba daugiau mūsų pojūčių, pavyzdžiui: matymą, girdėjimą ar lytėjimą. Taigi kai mes jaučiame stiprias emocijas, pavyzdžiui, baimę arba susirūpinimą, tuomet žaidimas su kažkuo, kas atrodo, jaučiasi ar skamba išskirtinai, gali padėti nukreipti dėmesį nuo intensyvių emocinių potyrių.

Sensoriniai žaislai taip pat gali būti naudingi norint geriau susikaupti, pavyzdžiui, tokiu būdu, kokiu suaugusieji rankose žaidžia rašikliu, kuomet bando kažkieno klausyti.

Pop it žaislas antistresinis